Dramaterapeut
| Mgr. Hana Kotálová

Dramaterapie

je psychoterapeutická metoda založená na práci s tělem a prostorem pomocí hry, sebevyjádření, fantasie, imaginace, příběhu.

Dramaterapie je tvůrčí sebepoznávací proces, který umožňuje nahlédnout na vlastní životní situace a vzorce s možností změny k větší psychické i fyzické rovnováze. Forma duševní hygieny. Uvolnění stresu, napětí a emocí. Hledání zdravých kořenů, všímavost k pozitivním zkušenostem. Rozpuštění starých bolestí a traumat, nalezení a znovunalezení vnitřní síly. Dramaterapie má blízko k divadlu (role, příběh, situace, hra, exprese…) a vznikla ve 20. letech 20. století. Probíhá individuálně anebo skupinově. Má blízko k dalším expresivním terapiím (arteterapie, taneční terapie…).

Cena a místo:

  • Cena individuálního setkání: 650 Kč / 50 min
  • Setkání probíhají ve Strakonicích

Jak se objednat:

Ideálně pomocí emailu: dramaterapeut@seznam.cz, nebo poslat SMS zprávu na tel. č. 732 728 899, zavolám Vám zpět, jakmile to bude možné.

Dramaterapie DvT Davida Johnsona Reada

Dramaterapie, kterou se zabývám se jmenuje Developmental Transformations (zkráceně DvT, v překladu Vývojové proměny) a vyvinul ji americký psycholog David Johnson Read.

Více viz. články

Asociace dramaterapeutů ČR

http://adcr.cz/dramaterapie

Dramaterapeut - © 2021